Książka - nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania - Ignacy Krasicki
Blog > Komentarze do wpisu

Podsumowanie wyzwania "Literatura na peryferiach"

"Literatura na peryferiach" to moje pierwsze wyzwanie czytelnicze, w którym brałam udział. Przystąpiłam do niego dość późno, bo pod koniec listopada. Zdążyłam przeczytać obowiązkowe trzy lektury. Szkoda, że tylko trzy, ale z drugiej strony cieszę się, że udało mi się zrealizować wyzwanie.

W ramach wyzwania przeczytałam:

1. "Śnieg" Orhan Pamuk (Turcja)

2. "Niepokorna córka" Xuan Phuong, Daniele Mazingarbe (Wietnam)

3. "Nie samym chlebem" Sarah-Kate Lynch (Nowa Zelandia)

Najciekawszy był Wietnam. Na Turcji i Pamuku rozczarowałam się. Nowa Zelandia wypadła tak sobie. W sumie było to dość ciekawe doświadczenie, biorąc pod uwagę krótki czas, jakim dysponowałam.

Dziękuję organizatorce za możliwośc wzięcia udziału w wyzwaniu, Wam za towarzystwo, i, być może, do zobaczenia w następnym...

poniedziałek, 21 grudnia 2009, aga_bursztynowa

Polecane wpisy

  • Z nowym rokiem przystępuję do projektu Nobliści

    Fajnie się złożyło, że od nowego roku mam nowe wyzwanie czytelnicze. I dobrze, że nie jest ono ograniczone w czasie. Celem projektu jest poznanie twórczości jak

  • Grudniowy stosik

    To mój stosik na najbliższe... pewnie długie tygodnie w nowym roku. "Pamiętnika Jane Austen" dostałam od Wydawnictwa Otwarte, reszta to mój prezent dla siebie.

  • Stosik na najbliższe tygodnie

    Przytargałam dziś z biblioteki pięć książek. Tym razem wzięłam ze sobą po raz pierwszy listę z wynotowanymi tytułami, które chciałam przeczytać. Oczywiście to c

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Natii z BiblioNETki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/12/23 20:10:29
A możesz mi wyjaśnić, o co chodziło w tym wyzwaniu i kto to organizował? Chętnie się skuszę w przyszłości, ale nie do końca mogę się połapać, w czym rzecz. :-)
-
Gość: Natii, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/12/23 20:20:26
Ok, poczytałam, pogrzebałam i już sama doszłam (chyba :-)). A czy poza noblistami jest jakieś aktualne wyzwanie teraz lub może szykuje się w niedalekiej przyszłości?
-
2009/12/24 23:42:42
Niedawno zaczęło się chyba wyzwanie związane z literaturą fantastyczną. Fantastyka to nie moja bajka, więc dokładnie się nie interesowałam, ale jak znajdę link to wkleję.
-
2009/12/27 16:06:21
Obiecałam wkleić link, jak znajdę, do wyzwania czytelniczego Fantastykon. No to wklejam fantastykon.blox.pl/
Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa ------------------------- TRANSLATE - SELECT LANGUAGE